CZ EN

PROGRAMY MĚSTSKÉHO MUZEA ČESKÁ TŘEBOVÁ

Vás zve na akce pořádané v v MĚSÍCI KVĚTNU 2021Stálé expozice

Dopravní křižovatky

Muzeum a TIC jsou na základě platných protiepidemických opatření až do odvolání uzavřeny. Jakmile to bude možné, rádi opět přivítáme návštěvníky nejen v expozicích, ale i na pravidelných seminářích, přednáškách a dalších akcích.

Badatelna je v provozu, dotazy jsou vyřizovány telefonicky (na tel. čísle 731 604 848) nebo prostřednictvím e-mailu (pekova@mmct.cz).

Výstava

Neoprašujeme!

Zpřístupněna bude po rozvolnění protiepidemických opatření a potrvá do 23. května 2021. Výstava představuje soubor restaurovaných sbírkových předmětů za posledních dvacet let.

Sbírkové předměty, které by si návštěvníci za běžných okolností mohli prohlédnout v rámci výstav, jsou instalovány do vitríny v recepci muzea, takže si je lze prohlédnout z ulice.

Podcasty

Zájemci o regionální dějiny si mohou poslechnout podcasty, které naleznou na webových stránkách muzea www.mmct.cz. Nabídka, která se postupně rozrůstá, zatím obsahuje tyto epizody: Jiří Josefík (1920 – 2006), Tradice a zvyky doby adventu a Vánoc, Rotunda sv. Kateřiny v České Třebové, Kostel sv. Jakuba Většího v České Třebové, Transport smrti z Osvětimi a jeho stopy v České Třebové.

Chaloupka Maxe Švabinského v Kozlově

Chaloupka Maxe Švabinského, která v loňském roce prošla rozsáhlou rekonstrukcí, bude opět zpřístupněna, jestliže to platná protiepidemická nařízení dovolí. Informace o muzejní noci, otvírací době a případných omezeních provozu budou zveřejněny na webových stránkách a facebooku muzea.

Informace o akcích Městského muzea Česká Třebová naleznete i na webových stránkách muzea a na facebooku https://www.facebook.com/mmctcz. Městské muzeum Česká Třebová, Klácelova 11, Česká Třebová, tel. kancelář 465 534 516, tel. recepce 465 322 634